Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie nieruchomość w Hiszpanii?

Hiszpania to idealny wybór, aby cieszyć się słońcem i relaksować się w Morzu Śródziemnym, ponad 300 słonecznych dni w roku i wspaniałe plaże. Tętniące życiem miasta oferują światowej sławy restauracje oraz tradycyjne bary-tapas z pysznymi daniami. Ta idylla nie musi się jednak ograniczać tylko i wyłącznie do naszego urlopu. Hiszpania obiecuje inwestorom również korzystne oferty nieruchomości. Można zainwestować w dom wakacyjny w Hiszpanii w celu długoterminowego zamieszkania, jak i miejsca wypadowego na wakacje.

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii? Poniższe przewodnik podpowie, o czym należy pamiętać przy zakupie domu.

Sprawdź, co w trawie piszczy

W Hiszpanii są tysiące nieruchomości

W Hiszpanii są tysiące nieruchomości. Znalezienie odpowiedniego domu dla siebie spośród tak bogatej oferty wymaga znacznego wysiłku. Warto zadać sobie następujące pytania, które z pewnością ułatwią nam wybór nieruchomości:

  • Jakie funkcje ma spełniać dom?
  • Jaki jest budżet?
  • Który region jest dla najbardziej odpowiedni?
  • Zakup ma być formą inwestycji?

Widok z lotu ptaka

Nie ważne, czy dopiero przeglądasz zdjęcia, oglądasz domy w Hiszpanii na sprzedaż online lub osobiście – należy zwracać uwagę nawet na najmniejsze detale. Często widok zza okna przysłania nam brak miejsca parkingowego na samochód lub dziurawy dach. Warto wypunktować, na czym zależy nam najbardziej lub co jest dla nas niedopuszczalne. Dzięki takiemu planowi będzie łatwiej trzymać się wytycznych i zachować trzeźwy umysł przy wyborze odpowiedniej oferty.

Wygląd to nie wszystko


Nie każdy dobrze zachowany dom jest domem bezproblemowym. Prawidłowa analiza to podstawa, aby uchronić się przed ryzykiem przy zakupie nieruchomości. Zawsze należy sprawdzić i upewnić się, że nie ma problemu z:

  • Długami
  • Usługami publicznymi
  • Stanem prawnym własności i majątku.

Należy pamiętać, że każda z podanych informacji musi mieć potwierdzenie pisemne. Nie należy ufać właścicielom na słowo!

Nie taki prawnik zły, jak go malują

Jasna i przejrzysta umowa dla oby stron to podstawa, jednak zanim znajdziemy się na tym etapie, należy znaleźć odpowiednią osobę do pomocy. Nie musi to być prawnik z Hiszpanii, ale dobrze by miał doświadczenie przy zakupie nieruchomości z zagranicy. Radca prawny, który zastosuje się do procedury na mocy pełnomocnictwa, zaoszczędzi nie tylko pieniądze i czas, ale również kilka siwych włosów.

Przestrzegając wszystkich powyższych punktów powinniśmy nie mieć najmniejszych problemów z zakupem nieruchomości w Hiszpanii! Jest to niewątpliwie odpowiedzialna decyzja, jednak może się odbyć bezproblemowo, przy odpowiedniej pomocy.