Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość zlokalizowaną w Hiszpanii?

Hiszpania to wyjątkowo piękny kraj położony nad Morzem Śródziemnym. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na zakup jakiejś nieruchomości w tym państwie, ponieważ taki obiekt idealnie nadaje się do celów wypoczynkowych albo inwestycyjnych. Przy okazji ceny nie nadwyrężają nadmiernie portfela. Jeśli interesują nas mieszkania i domy na sprzedaż w Hiszpanii, powinniśmy koniecznie skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych ofert.

Słoneczna pogoda i uśmiechnięci ludzie

Do zakupienia nieruchomości w Hiszpanii skłania przede wszystkim jej atrakcyjne położenie geograficzne zapewniające wspaniałe warunki atmosferyczne niemal przez cały rok. Mowa tutaj zwłaszcza o regionach położonych na południu i wschodzie. Podczas wakacyjnego wypoczynku można liczyć na zapierające dech w piersiach krajobrazy, przyjemnie grzejące słońce i regularne kąpiele w ciepłym morzu. Na uwagę zasługuje ponadto bardzo bogate dziedzictwo kulturowe, obejmujące liczne zabytki i imprezy o charakterze rozrywkowym. Jak by tego było mało, Hiszpania oferuje koszty utrzymania porównywalne do polskich i stanowi świetną baz wypadową do Francji, Włoch, Portugalii czy krajów północnej Afryki (czyli miejsc typowo turystycznych). Warto jeszcze wspomnieć o pełnych optymizmu i pogody ducha mieszkańcach, znakomitych warunkach do uprawiania wodnych dyscyplin sportowych (windsurfingu, wakeboardingu, nurkowania), tanich połączeniach lotniczych z całą Europą oraz zdrowej kuchni śródziemnomorskiej wpływającej pozytywnie na zdrowie (restauracje i knajpki serwujące rozmaite potrawy znajdują się niemal na każdym kroku).

Korzyści finansowe

Należy podkreślić, że domy na sprzedaż w Hiszpanii wbrew pozorom nie są wybitnie drogie, co ma swoją przyczynę w kryzysie, jaki kilka lat temu nawiedził ten kraj. Przykładowo luksusowy apartament w Alicante można nabyć już za około 100 000 Euro, a sporej wielkości dom jednorodzinny położony w regionie Costa Blanca – za 200-250 000 Euro. Oczywiście ostateczna cena zależy głównie od standardu nieruchomości, jej wyposażenia i bliskości do morza (waha się w granicach 70-400 tys.). Co istotne, posiadanie na własność lokum daje szansę na zarobienie całkiem niezłych pieniędzy. Wystarczy wynajmować przez większość miesięcy w roku pokoje na noclegi dla turystów. Przyjmując, że pojedyncze miejsce kosztuje średnio 30-50 Euro za dobę, to przez jeden miesiąc jesteśmy w stanie zgromadzić nawet 5 000 Euro. Pozwoli to całkowicie spłacić mieszkanie lub dom przez maksymalnie kilkanaście lat.