Zakup apartamentu w słonecznej Hiszpanii

Już od kilku dobrych lat Hiszpania stała się bardzo otwartym miejscem dla wszystkich inwestorów, którzy chcą ulokować swój kapitał w nieruchomości. To co jest istotne z punktu widzenia inwestycyjnego, to fakt, że Hiszpania apartamenty na sprzedaż – WorldResidence dostępne są zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych, które chciałby zarabiać na zakupionej nieruchomości lub też posiadać doskonałe miejsce do słonecznego wypoczynku. Po spełnieniu kilku formalnych warunków można cieszyć się własnym mieszkaniem w tak pięknej lokalizacji.

Proces zakupu apartamentu

Wymogi formalne czy administracyjne, które obejmują osoby zainteresowaniem nabyciem nieruchomości w Hiszpanii nie jest bardzo skomplikowane. Podstawową kwestią jest fakt posiadania ważnego paszportu lub też dowodu osobistego. Dodatkowo, każdy potencjalny kupiec musi mieć numer N.I.E – jest to numer identyfikujący cudzoziemców. Wniosek o nadanie numeru składa się już w Hiszpanii i oczekuje na niego około 2 tygodni. Warto o niego wystąpić w momencie, kiedy na przykład zapłacimy kaucje lub zaliczkę za mieszkanie. Jeśli interesują nas Hiszpania apartamenty na sprzedaż, warto również zadbać o to, by posiadać konto bankowe w Hiszpańskiej placówce. Taki rachunek można otworzyć na miejscu, praktycznie w ciągu jednego dnia. Konieczne również będzie posiadanie tłumacza oraz przedstawiciela podatkowego, który będzie konieczny przy popisywaniu wszelkiego rodzaju umów lub też rozliczanie się z podatków. Jak więc widać procedura finalizacji zakupu wymarzonego mieszkania nie jest specjalnie trudna i można ją bezboleśnie przejść.

Źródła finansowania


Hiszpania apartamenty na sprzedaż można kupić za pośrednictwem kilku sposobów. Najłatwiej oczywiście sfinansować taki zakup za gotówkę, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, by skredytować interesującą nas nieruchomość. W przypadku procedur bankowych w Hiszpanii sprawa wygląda podobnie tak jak w Polsce. Kredyty hipoteczne są przyznawane na podstawie oceny zdolności kredytowej. W tym przypadku, dzięki kredytowi można sfinansować nawet 70% wartości nieruchomości. Jeśli chodzi o ceny apartamentów czy mieszkań wszystko zależy od lokalizacji, a także standardu- czy decydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Medialna cen za nieruchomości w Hiszpanii kształtuje się na poziomie około 1350 EUR za metr kwadratowy, jak widać cena jest porównywalna, a nawet niższa do mieszkań, które można nabyć na rodzimym rynku. Jeśli tylko poświęcimy nieco czasu na przeszukanie dostępnych ofert, na pewno uda się znaleźć atrakcyjnie cenowo apartament w bardzo przystępnej cenie.