Domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem – najważniejsze informacje

Hiszpania jest numerem jeden dla tak wielu z nas, którzy rozważają przeprowadzkę za granicę, aby uzyskać zdrowszy, bardziej zrelaksowany styl życia w połączeniu z fantastycznym klimatem. Europejczycy szczególnie kochają Hiszpanię za bliskość i wspaniałą pogodę. Liczba osób przeprowadzających się do Hiszpanii rośnie z roku na rok. Są ku temu ważne powody, przede wszystkim to, że Hiszpania kusi nas ofertą niesamowitego stylu życia wypełnionego słońcem, który nie jest dostępny w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem cieszą się aż tak dużą popularnością. Hiszpania to niesamowity kraj. Klimat, kultura i charakter – Hiszpania ma tego wszystkiego pod dostatkiem. Wiele osób, które już przeprowadziły się do Hiszpanii, nie tylko powiedziałoby, że to dobry pomysł, ale powiedzieliby, że był to najlepszy pomysł, jaki kiedykolwiek mieli. Istnieje kilka opłat dodatkowych związanych ze sprzedażą nieruchomości w Hiszpanii:

  • komisja agencyjna: jest to procent prowizji, który zgadzasz się z agentem nieruchomości. W Hiszpanii zwykle pobierają około 5%.
  • przepis dotyczący podatku dochodowego: jeśli nie jesteś rezydentem, będziesz musiał zmierzyć się z 3% zatrzymaniem ceny sprzedaży. Kwota ta trafia bezpośrednio do hiszpańskiego urzędu skarbowego.

Hiszpania jest numerem jeden dla tak wielu z nas, którzy rozważają przeprowadzkę za granicę, aby uzyskać zdrowszy, bardziej zrelaksowany styl życia w połączeniu z fantastycznym klimatem

Wszyscy emigranci polegają na agencie nieruchomości w celu sprzedaży swojej hiszpańskiej nieruchomości. Istnieją jednak inne opcje, które mogą okazać się najbardziej opłacalne. To, co musisz zrozumieć, to rola agenta nieruchomości i to, co dla Ciebie zrobi. Będzie on umieszczać szczegóły Twojej nieruchomości na oknie biura, umieszczać znaki na ulicy, wysyłać e-maile do swojej bazy danych, organizować spotkania z potencjalnymi nabywcami i przekazywać swoją wiedzę. Oczywiście może się to wydawać całkiem sporo. Rzeczywiście, niekorzystanie z usług agenta może narazić się na porażkę. Ale jest ważna jest tutaj jedna kluczowa kwestia: będziesz zyskiwał tylko lokalną ekspozycję z nimi. Agent nieruchomości ma istotny wpływ na otoczenie, ale zasięg jest ograniczony.

Przeprowadzka do Hiszpanii prawdopodobnie oznacza, że doświadczysz dość radykalnej zmiany stylu życia

Podsumowanie

Przeprowadzka do Hiszpanii prawdopodobnie oznacza, że doświadczysz dość radykalnej zmiany stylu życia. Styl życia, który relokujący się emigranci znajdują w Hiszpanii, czasami nie może być dalej usuwany z tego, do czego są przyzwyczajeni w swoich krajach ojczystych. O wiele większy nacisk kładzie się na bycie z rodziną, relaks i cieszenie się najlepszym stylem życia, jaki Hiszpania ma do zaoferowania. Rzeczy dzieją się powoli, czasami frustrująco powoli dla emigrantów. Poranki mogą łatwo rozciągać się na popołudnia, małe firmy mogą zamykać się na nieokreślone sjesty. Wielu nowo przybyłych mieszkańców jest naprawdę sfrustrowanych, że nic, nawet najprostsze rzeczy, nie są robione na czas. Hiszpanie kochają i cenią zarówno czas dla mnie, jak i czas rodzinny. W sierpniu cały kraj zamyka się na miesiąc i dosłownie każdy Hiszpan wyjeżdża na wakacje. Wszystko zwalnia, wiele firm zamyka drzwi, a ludzie kierują się na plażę. Nie licz na to, że w sierpniu zrobisz za dużo. Ponadto, jeśli planujesz przenieść się do nadmorskiego miasta w Hiszpanii, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, jak zajęta jest twoja zamierzona lokalizacja o tej porze roku, ponieważ dziesiątki turystów przybywają, powodując tłumy, ruch uliczny i inne kłopoty, których możesz nie chcieć tuż przy drzwiach wejściowych. Po sierpniowych wakacjach wszystko wraca do swojej zwykłej, stałej rutyny. Kiedy zaczynasz akceptować nową kulturę, w której żyjesz, możesz spodziewać się pozytywnej zmiany w jakości życia, z lepszym samopoczuciem. Może to zabrzmieć nieistotnie, jednak to nowe uczucie dobrego samopoczucia jest głęboko uzależniające, a kiedy już go doświadczysz, będziesz chciał się go trzymać.