Domy na sprzedaż Hiszpania

Malownicza okolica, piękne krajobrazy, słoneczna pogoda, łatwy dostęp do krystalicznie czystej i ciepłej wody to doskonałe miejsce nie tylko na wakacje, ale również do życia. Powyższy opis jest doskonałym odzwierciedleniem Hiszpanii. Jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc inwestycji w nieruchomości. Przepiękne, niemal bajkowe krajobrazy, dobra jakość życia i radosne społeczeństwo przyciągają potencjalnych, przyszłych mieszkańców Hiszpanii. Dlatego od zawsze tak popularne są domy na sprzedaż Hiszpania.

Najlepsze lokalizacje w Hiszpanii

Zakup domu w Hiszpanii wiąże się nierozerwalnie z koniecznością sprawdzenia rynku jak również idealnej lokalizacji. Najbardziej popularnym miejscem jest Costa del Sol, ponieważ od lat jest to miejsce najczęściej wybierane jako wakacyjna destynacja. Gorące, ale łagodne ogromne plaże i mnóstwo miejsc do zwiedzania przyciąga turystów z zagranicy. Identycznie przedstawia się sytuacja w Costa Blanca czy Costa Brava. Są to miejscowości położone nad samym morzem, bogate w piaszczyste plaże. Zdecydowanym atutem jest fakt, że zarówno z Costa Brava, Costa Blanca  Costa del Sol niedaleko jest to dużych ośrodków miejskich, takich jak Barcelona czy Walencja.

Malownicza okolica, piękne krajobrazy, słoneczna pogoda, łatwy dostęp do krystalicznie czystej i ciepłej wody to doskonałe miejsce nie tylko na wakacje, ale również do życia

Ponadto można wybrać Madryt jako miejscu zakupu domu w Hiszpanii. Jest to stolica kraju, zatem nieustannie tętni życiem, daje ogromne możliwości zarobkowania, zwiedzania jak również odpoczynku. W Madrycie znajdziemy wszystko co może zaspokoić podstawowe potrzeby człowieka. Jest to zdecydowanie lokalizacja przeznaczona dla osób uwielbiających gorący klimat, ponieważ w sezonie letnim temperatura dochodzi tam do 30 stopni Celsjusza. Jednak jest to jedno z droższych miejsc w Hiszpanii, zatem ceny nieruchomości również są wyższe. Natomiast zakup domu w Madrycie pozwala na ekspresową podróż do domu w Hiszpanii z uwagi na to, że w stolicy kraju znajduje się lotnisko.

Na co zwrócić uwagę kupując dom w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości za granicą nie jest prostą czynnością. Dlatego też warto jest sprawdzić wszelkie okoliczności i ewentualności związane z zakupem domu. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu domu w Hiszpanii należy sprawdzić jego stan prawny, czy osoba sprzedająca ma faktycznie prawo własności do tego domu albo czy dom nie jest obciążony hipoteką. Dodatkowo należy przejrzeć plany urbanistyczne okolicy, aby mieć pewność czy w przyszłości nie zostały zaplanowane prace budowlane uwzględniające działkę oraz dom, które chcemy zakupić. Warto również dowiedzieć się o sytuacji w okolicy, czy obok nie znajduje się ruchliwa droga, czy popularny wśród miejscowych i turystów bar.

Przede wszystkim warto zastanowić się jakie są nasze priorytety i czego oczekujemy od nieruchomości w Hiszpanii. Wobec tego warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • jaki przedział cenowy mnie interesuje?
  • jakiej wielkości nieruchomości potrzebuję? Apartamentu, willi czy małego domku?
  • jaki krajobraz mnie interesuje? Czy na co dzień chciałbym widzieć góry czy morze?
  • gdzie chciałbym mieszkać? W dużym mieście, na przedmieściach, czy w malowniczej wiosce?
  • czy przebywając w Hiszpanii interesuje mnie zabawa i korzystanie z nocnego życia, czy spokój i odpoczynek od codziennego zgiełku?
  • czy interesuje mnie dom z rynku pierwotnego czy wtórnego? Czy jestem w stanie dokonać ewentualnego remontu?
  • czy przebywając w Hiszpanii potrzebuję dodatkowych atrakcji jak basen, kluby, boiska?
  • czy zakupiony dom będzie przeznaczony na wynajem?

To tylko kilka z możliwych pytań, na które warto sobie odpowiedzieć decydując się na zakup domu w Hiszpanii? Jednak mogą one nakierować kupującego i pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.