Co musisz wiedzieć o zakupie domu w Hiszpani?

Jeśli marzysz o emeryturze w europejskim kraju z gorącymi latami i łagodnymi zimami, które prawie zawsze są ciepłe lub szukasz opłacalnej inwestycji w nieruchomość – rozważ zakup domu w Hiszpanii. Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, możliwość inwestowania i kupowania nieruchomości w hiszpańskich miastach otworzyła drzwi dla naszego społeczeństwa. Sprawdź procedurę zakupu nieruchomości w Hiszpanii i co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie domu. Jakie domy w Hiszpanii na sprzedaż są najbardziej popularne?

Czy Polacy kupują domy w Hiszpanii?

Racjonalny zakup dobrze wyselekcjonowanych nieruchomości w Hiszpanii to długoterminowa bezpieczna inwestycja, która może przynieść zwrot na każdym poziomie

Polacy coraz chętniej kupują domy i mieszkania za granicą. Bogacimy się jako społeczeństwo, a posiadanie nieruchomości w innym zakątku słonecznej Europy to naturalna konsekwencja. Kolejnym czynnikiem, który skłonił nas do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości za granicą, była elastyczność form zatrudnienia. Pracujemy zdalnie i gdzie mieszkamy nie ma już znaczenia. Kupno domu, mieszkania, a nawet małego mieszkania za granicą to nie tylko prestiż, ale także lokata kapitału. Polacy kupili ostatnio nieruchomości, aby chronić wartość waluty, która spada z powodu inflacji. Zakup nieruchomości za granicą w innej walucie, takiej jak euro, również chroni naszą wartość walutową w miarę deprecjacji złotego. W ostatecznym rozrachunku te nieruchomości są zazwyczaj wynajmowane. Dlatego klienci inwestycyjni najczęściej wybierają projekty, które zapewniają kompleksową obsługę zakupu domu. Dla Polaków żyjących w zmieniającym się klimacie kupno domu lub mieszkania na słonecznym wybrzeżu z pewnością jest kuszące. Co jeszcze nas pociąga?

Dlaczego warto zainwestować w dom w Hiszpanii?

Racjonalny zakup dobrze wyselekcjonowanych nieruchomości w Hiszpanii to długoterminowa bezpieczna inwestycja, która może przynieść zwrot na każdym poziomie. Jako właściciel hiszpańskiego domu wakacyjnego możesz go podnająć turystom lub spędzić w nim krótsze wakacje lub całe wakacje. To wielki komfort, gdy odwiedzasz ulubione miejsca na świecie, jak w domu, unikając zbyt wielu przypadkowych osób w hotelu. Jest wiele argumentów przemawiających za takim wyborem, ale w każdym przypadku jest to sprawa osobista. Niektórzy ludzie kupują domy w Hiszpanii w celach biznesowych. Inni szukają miejsca na wakacje, w którym mogą uciec przed mroźnymi zimami lub spędzić lato z bliskimi, nie martwiąc się o pogodę. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę na stałe do Hiszpanii wraz z rodzinami. To żadna niespodzianka – perspektywa stałego urlopu jest naprawdę kusząca.

Jeśli marzysz o emeryturze w europejskim kraju z gorącymi latami i łagodnymi zimami, które prawie zawsze są ciepłe lub szukasz opłacalnej inwestycji w nieruchomość - rozważ zakup domu w Hiszpanii

Jakie są procedury zakupu domu w Hiszpanii?

Proces rozpoczyna się również od podpisania przez kupującego umowy przedwstępnej z firmą budowlaną. Po podpisaniu umowy zostanie wpłacona zaliczka w wysokości od 3.000 do 6.000 euro w celu zagwarantowania rezerwacji obiektu. Umowa przedwstępna określa termin wpłaty udziałów własnych  na konto spółki deweloperskiej. Termin podpisania aktu notarialnego przez notariusza wizytującego uzależniony jest od daty danej inwestycji oraz odbioru kluczy. Ewentualny kredyt hipoteczny zaczyna się od momentu odbioru kluczy i podpisania aktu notarialnego. Pieniądze na zakup nieruchomości nie muszą być przekazywane z polskich banków, mogą pochodzić z innych Banków Światowych. W przypadku zakupów condo na rynku wtórnym i pierwotnym zaliczka zostanie zatrzymana przez sprzedającego, jeśli transakcja nie zostanie zrealizowana z winy kupującego. W przypadku winy sprzedającego musi on zwrócić dwukrotność otrzymanej kaucji. Umowa kupna nieruchomości powinna być sporządzona w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Koszt zakupu nieruchomości w Hiszpanii to około 13-15% wartości nieruchomości, w zależności od wybranej formy finansowania.