Czy warto kupić dom w Hiszpanii?

Hiszpania jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym. Podobnie ma się sprawa z rynkiem nieruchomości. Ofert sprzedaży domów i apartamentów jest bardzo dużo. Sprzyjające warunki zakupu zachęcają obcokrajowców do inwestycji. Sprawdź jakie są powody tej ogromnej popularności i dlaczego warto kupić dom w Hiszpanii.

Hiszpania jest krajem śródziemnomorskim położonym na półwyspie Iberyjskim. Tamtejszy klimat sprzyja odpoczynkowi i zdrowemu stylowi życia. Nic, więc w tym dziwnego, że Hiszpania jest często wybieranym kierunkiem przez turystów i nie tylko w sezonie turystycznym, również poza nim. Apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród obcokrajowców. Dlaczego tak jest?

Powód nr 1 słońce niemalże przez cały rok

Dom w Hiszpanii daje możliwość cieszenia się słoneczną aurą przez większość dni w roku. Lato jest tutaj bardzo gorące, ale dość znośne ze względu na nadmorski klimat. Zima za to jest bardzo łagodna. Trudno tutaj uraczyć zasp śnieżnych, czy oblodzonych chodników. Nie trzeba też odśnieżać posesji czy pojazdów. Hiszpański krajobraz jest bardzo różnorodny – od gór po piękne nadmorskie plaże. Gaje oliwne oraz winnice to kolejna atrakcja dla każdego turysty.

Hiszpania jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym

Powód nr 2 Mnogość nieruchomości w atrakcyjnych cenach

Ostatni kryzys ekonomiczny nie wpłynął tak bardzo na ceny nieruchomości w Hiszpanii, wręcz przeciwnie są one bardzo przystępne. Rynek nieruchomości jest przepełniony ofertami domów oraz apartamentów na sprzedaż, w większości z lat 90-tych. Dodatkowo prawo hiszpańskie sprzyja obcokrajowcom. Opłaty za dom w Hiszpanii są o wiele mniejsze, niż w Polsce. Z uwagi na łagodne zimy nie ma potrzeby dogrzewania pomieszczeń przez większość dni w roku. Jest to bardzo duża oszczędność, zwłaszcza dla osób, które mają możliwość przeprowadzki do półwysep na okres zimy np. wykonując pracę w formie zdalnej. 

Powód nr 3 Dobry pomysł na dochód pasywny

Domy na sprzedaż w Hiszpanii cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów i ten trend ma raczej tendencje wzrostowe. Do Polski jest to około 2-3 h lotem samolotem. Zakup domu pod najem może przynieść sporo korzyści finansowych dla właściciela. Taka inwestycja bardzo szybko się zwróci, a nieruchomość zacznie na siebie zarabiać. W obecnych czasach warto mieć dodatkowy dochód, który pozwoli nam utrzymać właściwy poziom życia.

Kolejne powody, które przemawiają za zakupem domu w Hiszpanii


Przyjazne nastawienie oraz życie w nurcie slow life – Hiszpanie nie spieszą się, są bardziej wyluzowani niż Polacy. Nikt tam na ulicy nie będzie wytykał nas palcami. Jest  duża różnorodność kulturowa, więc jest większy poziom tolerancji. Ludzie są uśmiechnięci i dużo rozmawiają ze sobą. Pozytywne nastawienie Hiszpanów przyciąga turystów jak magnez.

Pyszne i zdrowe jedzenie – obecność słońca przez większość dni w roku gwarantuje dostęp do świeżych i pysznych owoców i warzyw. Dużym uznaniem cieszy się oliwa z oliwek, która jest bardzo wysokiej jakości. Smakuje zupełnie inaczej niż ta eksportowana. Hiszpanie mogą pochwalić się także wieloma winnicami, w których produkuje się wysokiej klasy wina. Trunek ten ma też swoje właściwości prozdrowotne. Nie można też nie wspomnieć o owocach morza – świeżych i przepysznych.

Domy na sprzedaż w Hiszpanii są warte zainteresowania!

Nieważne w jakim celu dokonamy zakupu nieruchomości w Hiszpanii, gdyż każdy z nich ma mnóstwo zalet. Najem jest bardzo opłacalny i jest pewną inwestycją. Zakup domu lub apartamentu dla siebie gwarantuje bliskość innej kultury, mnóstwo słońca, przyjazną atmosferę oraz śródziemnomorską kuchnię, która jest bardzo wartościowa. Warto zamienić na jakiś czas cztery kąty w Polsce na hiszpańską riwierę.