Jak znaleźć dom marzeń w słonecznej Hiszpanii?

Wielu Polaków ma już dosyć szarej pogody w Polsce, braku słońca oraz zimnego morza. Nic dziwnego, że zastanawiają się nad tym, jak znaleźć tanie nieruchomości Hiszpania. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak. To w tym kraju właśnie miał miejsce spory kryzys na rynku nieruchomości. Dzięki temu możemy znaleźć wiele świetnym domów oraz mieszkań. Tanie mieszkania w tym pięknym miejscu są w stanie spełnić wymagania nawet osób, które uchodzą za najbardziej wymagające.

Od czego zacząć?

Gdy interesujemy się na poważnie nieruchomościami w Hiszpanii, to rozpocznijmy od sprawdzenia swojego budżetu, jak i przeglądnięcia stron internetowych. Na sprawdzonych stronach internetowych niemal codziennie są dodawane nowe oferty mieszkań oraz domów na sprzedać. Na zakup własnej nieruchomości musimy przeznaczyć minimalnie pięćdziesiąt tysięcy euro. Jednak najbezpieczniej jest posiadać między 80 a 150 tysięcy euro. Można oczywiście kupić tańsze mieszkanie, czy też dom, jednak wówczas jest to najpewniej nieatrakcyjna lokalizacja, bądź lokal wymagający gruntownego remontu.

Hiszpania jest w rzeczywistości bardzo dobrym wyborem na zakup nieruchomości

Musimy pamiętać o tym, że największy wpływ na cenę naszej nieruchomości ma lokalizacja. Oznacza to, że domy nad morzem są znacznie droższe, od tych, które do plaży mają kilka kilometrów. Bardzo ważną informacją jest także to, że do ceny nieruchomości musimy doliczyć dziesięć procent podatku od nieruchomości oraz także trzy procent kosztów notarialnych. Przed zakupem własnej nieruchomości sprawdźmy jej stan techniczny oraz położenie. Bardzo ważne jest także to, aby przygotować wszelkie najważniejsze dokumenty. Mowa o dowodzie osobistym, numerze konta w banku hiszpańskim oraz numer identyfikacji obcokrajowca.

Hiszpania jest w rzeczywistości bardzo dobrym wyborem na zakup nieruchomości. Mowa nie tylko o słonecznej pogodzie, ale także o bardzo wygodnym warunkach do życia, ciepłej zimie i upalnych latach. Spore znacznie ma także hiszpańska narodowa kultura, która jest związana z radością oraz energią. Ważna jest również sama odległość od Polski, jak i niskie ceny lotniczych biletów. Dzięki temu mamy możliwość częstych spotkać z rodziną oraz przyjaciółmi. W Hiszpanii mamy do czynienia z dogodnym klimatem. Utrzymana jest niezwykle nowoczesna infrastruktura drogowa oraz komunikacyjna. Do tego dochodzi przepyszna kuchnia, która Polakom bardzo smakuje. Poszukując nieruchomości w tym kraju w bardzo atrakcyjnych cenach, polecamy sprawdzić oferty agencji nieruchomości.